Practice Round 3 Heat Sheet
1
OR8E (Heat 1/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Phillip Gabler DMC3663 (E)
2 2Stefan Schluppeck DMC238 (40+)
3 3Chun Yeng Chan DMC4141 (40+)
4 4Sven Mißfeldt DMC2734 (40+)
5 5Björn Utermöhlen DMC4772 (E)
6 6Mario Heine DMC2836 (40+)
7 7Frank Lemke DMC5482 (E)
8 8Chris Kammann DMC8505 (E)
9 9Florian Müller DMC1010 (E)
10 10Marc Langner DMC6809 (40+)
11 11Laurin Czypulowski DMC1707 (X)
12 12Maik Radsch DMC6915 (E)
2
OR8E (Heat 2/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Nico Caspari DMC2884 (E)
2 2Jonas Bauer DMC1820 (E)
3 3Markus Dirks DMC8598 (40+)
4 4Lukas Borbe (X)
5 5Marcel Schmidt DMC3497 (E)
6 6Frank Pudewell DMC3620 (40+)
7 7Philipp Luetgert DMC6312 (E)
8 8Lennard Skornia DMC1271 (E)
9 9Ralf Bauer DMC6310 (E)
10 10Stev Krause DMC1200 (X)
11 11Burak Kilic DMC7608 (X)
12 12Heino Müller DMC1178 (40+)
3
OR8E (Heat 3/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Carsten Keller DMC8596 (E)
2 2Jonas Rickmann DMC7244 (E)
3 3Damiano Muscella DMC2005 (J)
4 4Tim Benson DMC3238 (E)
5 5Oliver Tonn DMC1347 (40+)
6 6Rene König DMC7914 (E)
7 7Yanic Grieger DMC1343 (E)
8 8Dominik Schuttwolf DMC1438 (E)
9 9Holger Wittek DMC4109 (40+)
10 10John Zuber DMC4199 (X)
11 11Berkan Kilic DMC282 (X)
12 12Ilias Reise DMC820 (X)
4
OR8E (Heat 4/4)
Length: 5:00 Minutes Status: Not Yet Run
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Marcus Mohaupt DMC718 (E)
2 2Benjamin Marks DMC626 (E)
3 3Kim Winona Einert DMC2267 (E)
4 4Rene Sagawe DMC4152 (E)
5 5Luca Rau DMC6015 (E)
6 6Frank Grieger DMC1569 (40+)
7 7Uwe Behncke DMC3872 (40+)
8 8Leean Wisniewski DMC835 (X)
9 9Henrik Steiner DMC9817 (E)
10 10Thomas Gerber DMC9298 (40+)
11 11Stephan Vogel DMC3808 (40+)
5
OR8 (Heat 1/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Hakan Kocer DMC6542 (40+)
2 2Fabian Hollmeyer DMC263 (E)
3 3Max Petzold DMC2691 (E)
4 4Maik Radsch DMC6915 (E)
5 5Luca Bauer DMC5421 (J)
6 6Justus Giese DMC1684 (J)
7 7Johannes Klett DMC2256 (J)
8 8Kai Prostka DMC5102 (40+)
9 9Stefan Reimers DMC3140 (40+)
10 10Kerstin Bessler DMC2720 (E)
11 11John Zuber DMC4199 (X)
6
OR8 (Heat 2/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Aaron Münster DMC6730 (J)
2 2Philipp Guschl DMC7237 (E)
3 3Marcel Krüger DMC6923 (E)
4 4Carsten Keller DMC8596 (E)
5 5Maik Wiesweg DMC2913 (E)
6 6Phillip Gabler DMC3663 (E)
7 7Timo Engelstätter DMC3552 (E)
8 8Rene König DMC7914 (E)
9 9Jan Sievert DMC2751 (E)
10 10Henrik Steiner DMC9817 (E)
11 11Florian Müller DMC1010 (E)
12 12Burak Kilic DMC7608 (X)
7
OR8 (Heat 3/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Chris Kammann DMC8505 (E)
2 2Benjamin Marks DMC626 (E)
3 3Jonas Bauer DMC1820 (E)
4 4Max Kempchen DMC 6451 (E)
5 5Karina Krzton DMC14011 (E)
6 6Chun Yeng Chan DMC4141 (40+)
7 7Sven Ratzlaff DMC4216 (40+)
8 8Hans Jörg Stadler DMC7252 (40+)
9 9Ralf Kreuzkam DMC14343 (40+)
10 10Axel Weiss DMC1331 (40+)
11 11Damiano Muscella DMC2005 (J)
8
OR8 (Heat 4/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Jonas Rickmann DMC7244 (E)
2 2Frank Lemke DMC5482 (E)
3 3Christian Bessler DMC2524 (E)
4 4Sebastian Winterstein DMC9777 (E)
5 5Philipp Luetgert DMC6312 (E)
6 6Andreas Bartels DMC5314 (E)
7 7Max Hamun Ahmadi Zenouz DMC4610 (E)
8 8Marcel Paul DMC2954 (E)
9 9Andre Filipe Garcia Alves DMC3878 (E)
10 10Laurin Czypulowski DMC1707 (X)
11 11Berkan Kilic DMC282 (X)
12 12Ilias Reise DMC820 (X)
9
OR8 (Heat 5/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Nico Caspari DMC2884 (E)
2 2Christof Promny DMC13367 (40+)
3 3Ralph Sittler DMC5593 (E)
4 4Kim Winona Einert DMC2267 (E)
5 5Björn Utermöhlen DMC4772 (E)
6 6Oliver Tonn DMC1347 (40+)
7 7David Rogge DMC5764 (E)
8 8Jan-Peter Saul DMC286 (40+)
9 9Dirk Kellermann DMC5557 (E)
10 10Sascha Banaszak DMC7408 (E)
11 11Tom Sommer DMC2683 (X)
10
OR8 (Heat 6/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Not Yet Run
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Detlef Henning DMC1799 (40+)
2 2Manfred Bluhm DMC5215 (40+)
3 3Andreas Götting DMC4800 (40+)
4 4Steven Sattler DMC3462 (E)
5 5Alexander Graf DMC2373 (E)
6 6Swen Braciak DMC5827 (E)
7 7Dario Krüger DMC3137 (E)
8 8Luis Paulo Almeida Fontes DMC3880(E)
9 9Melina Ratzlaff DMC2496 (J)
10 10Hans-Peter Bock (2384) (40+)
11 11Michael Steiner DMC1109 (40+)
12 12Leean Wisniewski DMC835 (X)
11
OR8 (Heat 7/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Sven Gummelt DMC1745 (E)
2 2Markus Engelstätter DMC1965 (E)
3 3Frank Pudewell DMC3620 (40+)
4 4Tim Benson DMC3238 (E)
5 5Claas Hergeröder DMC4700 (E)
6 6Markus Reise DMC3644 (40+)
7 7Martin Irmer DMC 6429 (40+)
8 8Jan Hellwig DMC6229 (E)
9 9Max Heydenreich DMC2877 (E)
10 10Luca Rau DMC6015 (E)
11 11Aaron Rönick DMC2462 (J)
12 12Christopher Toni Beer DMC2495 (J)
12
OR8 (Heat 8/8)
Length: 5:00 Minutes Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1Carsten Möller DMC4508 (E)
2 2Markus Dirks DMC8598 (40+)
3 3Moritz Bauer DMC0 (40+)
4 4Enrico Juranek DMC6870 (E)
5 5Frank Heydenreich DMC2868 (E)
6 6Julian Heitjan DMC2693 (E)
7 7Yanic Grieger DMC1343 (E)
8 8Sascha Baumann DMC500 (E)
9 9Jens Markus DMC4231 (40+)
10 10Tom Saul DMC287 (X)
11 11Stev Krause DMC1200 (X)
Event Stats & Details
Race Track BIG Hamburg e.V. (OV-Nr.118) Sportkreis Nord
Registrations Entries: 133
Drivers: 104
Total Race Laps 11,084
Total Race Time 118 hours, 45 minutes, 4 seconds
close X